domů > Hliníková okna a dveře

 

Hliníková okna, dveře, fasády a další systémy

 

Hliník je lehký, avšak přitom velice pevný a odolný kov a pro své mnohé vynikající vlastnosti našel uplatnění v mnoha oborech lidské činnosti, oblast otvorových výplní a lehkých obvodových plášťů nevyjímaje. Hliníková okna, hliníkové dveře a hliníkové fasády (obvodové pláště) našly své největší uplatnění zejména tam, kde dochází k jejich vysokému namáhání a k častému nešetrnému zacházení. Jedná se především o:

  • hliníkové dveře jako vstupy do objektů občanské vybavenosti, komerčních prostor, bytových domů, ale i rodinných domů
  • hliníková okna jako otvorové výplně v komerčních prostorách nebo v objektech s vyšším užitným standardem
  • hliníkové fasády (obvodové pláště) a další konstrukce, které by nešly z plastových profilačních systému ze statických důvodů vůbec realizovat

 

K výrobě exteriérových hliníkových otvorových výplní se používají profily s přerušeným tepelným mostem. Vnitřní a venkovní část profilu je tepelně-izolačně rozdělěna pomocí plastového izolátoru, který zajišťuje výborné tepelně izolační vlastnosti hliníkových oken, hliníkových dveří a hliníkových fasád (obvodových plášťů), přestože tepelná vodivost samotného hliníku je jako u každého kovu vysoká. U kvalitních moderních profilačních systémů lze při použití izolačního trojskla dosáhnout hodnoty až Uf≤1,0 W/m2.K, což je hodnota lepší, než u běžně používaných pětikomorových plastových oken.

 

Hliníková okna, hliníkové dveře a hliníkové fasády (obvodové pláště) jsou tvarově a tepelně stálé a díky své vysoké pevnosti je možno vytvořit mnohem větší a subtilnější výrobky než z plastových profilačních systémů.


Samotný surový hliník má vysokou odolnost proti atmosférickým korozivním účinkům. Ta je dána tenkou vrstvou zoxidovaného materiálu, která se rychle a samovolně vytvoří na povrchu a intenzivně brání dalšímu postupu koroze. Tato vynikající samovolná odolnost proti korozi se dá dále zlepšit různými povrchovými úpravami. Hliník je tedy materiál velice odolný proti povětrnostním vlivům a proto také ošetřování a péče o hliníková okna, hliníkové dveře a hliníkové fasády (obvodové pláště) je velmi snadná.

 

Hliníková okna, hliníkové dveře a hliníkové fasády (obvodové pláště) je možno dodat s velice širokou škálou povrchových úprav. Nejčastěji je používána anodická oxidace (elox) v různých odstínech a práškové lakování (komaxit), kde lze dodat téměř neomezenou barevnou škálu RAL s různou intenzitou lesku a povrchovou strukturou.

 

Naše společnost dodává hliníková okna, hliníkové dveře a hliníkové výkladce, prosklené rastrové fasády, prosklené zimní zahrady, vnitřní prosklené stěny a další typy konstrukcí. Pro standardní výrobu používáme kvalitní cenově příznivý belgický profilační systém aliplast. Pro atypická objektová řešení používáme kvalitní německý profilační systém SCHUCO - výrobce hliníkových systémů