domů > Plastová okna a dveře

 

Plastová okna a  plastové dveře

kvalitní německé okenní profilové systémy


Historie výroby 

pohled na výrobu plastového okna Již více než půl století firma REHAU vyvíjí a vyrábí profilové systémy pro plastová okna, dveře a fasády z polymerových materiálů s tradičně vysokými požadavky na kvalitu. Historicky první okenní systém, který firma v roce 1958 začala sériově vyrábět, měla název Ferroplast a jednalo se v podstatě o ocelové profily opláštěné plastem. Po několika systémech (Awedo, Polycella, Xyloplast, RAUCRON) byl v roce 1981 uveden na trh systém S701, který dal základ systematickému vývoji různých řad okenních profilů. V roce 1980 pak následoval systém S702, který byl prvním okenním systémem firmy REHAU na českém trhu. Byl nahrazen až v roce 1994 řadou S730 a udržel se tak na trhu neuvěřitelných 14 let.


Současnost výroby

Plastová okna a jejich profily firmy REHAU samozřejmě postupoval v úměrných krocích. Především využívání hodnotných poznatků z oblasti technického vybavení budov a inženýrských staveb. Synergie a těsné partnerství se zkušenými výrobci stavebních prvků z důrazem na kvalitu a zpětnou vazbu spokojenosti zákazníka. Mnoholetý vývoj v oblasti zpracování polymerů, zaměřený na nové materiály a jejich postupném zdokonalovaní v praktickém použití plastových tvorových výplní.  Díky těmto a dalším aspektům se firma v posledních 15 letech etablovala mezi úzkou špičku, které dodávají plastová okna, dveře a další plastové systémy. Nejen na Českém a Německém trhu, ale i v celé střední a západní Evropě.

Konstrukce plastových oken a dveří má díky kvalitním základním materiálům deklarovanou životnost 50 let. Základním materiálem pro výrobu plastových profilů je speciálně vyvinutý materiál RAU – PVC 1406. Tento bez změkčovadel a kadmia připravený materiál má vysokou rázovou houževnatost, dlouhou životnost, je barevně i povětrnostně odolný, trvale tvarově stálý, výborně tepelně a zvukově izolující.

Zeptejte se nás na plastové okno REHAU a přesvědčte se při osobní konzultaci o jeho kvalitě.